Co jest pierwszym etapem pozycjonowania? W odpowiedzi na zadane we wstępie artykułu pytanie czy możemy od razu zacząć pozycjonowanie? Nie – proces pozycjonowania ma swoje kolejne etapy. Każde pozycjonowanie to szereg działań. Sęk pozycjonowania to uzyskanie zadowalającego, a najlepiej doskonałego rezultatu w wynikach wyszukiwania. Dążymy do uzyskania pierwszego miejsca w wynikach wyszukiwania na te frazy, które chcemy. Nie zawsze jest to realne, ale oczywiście to jest sytuacja idealna. Np. jeśli prowadzimy sklep z abonamentami medycznymi i chcemy aby klienci szukający w internecie abonamentu medycznego trafiali na nasza stronę taką frazą będzie przykładowo „abonament medyczny”. Najpierw dlatego określamy dwie, trzy lub cztery frazy, na które będzie strona pozycjonowana. Następnie sprawdzamy czy nasza strona www jest na te frazy gotowa, czyli w fachowym słownictwie sprawdzamy czy strona jest zoptymalizowana. Oznacza to że sprawdzamy czy witryna internetowa jest zbudowana zgodnie ze standardami tworzenia stron internetowych oraz czy tematycznie jest związana. A co się z tym wiąże czy na naszej stronie występują te frazy. Tak zaczynamy.

Firmy z zupełnie innej branży niż pozycjonowanie i reklama internetowa często nie mają zielonego pojęcia o istnieniu takich usług. Wiele właścicieli firm nie docenia potencjał drzemiący w Internecie.

Posiadanie strony internetowej jest dzisiaj nieodzownym narzędziem promocji każdej firmy. Dobra strona internetowa niewątpliwie ułatwi kontakt z potencjalnym klientem i wpłynie na postrzeganie firmy przez partnerów w biznesie. Obecnie już chyba nikt nie ma złudzeń że strona internetowa jest podstawą funkcjonowania każdej firmy. Firma nie posiadająca własnej strony internetowej nie ma szans konkurować na dzisiejszym rynku. Sama strona www nie wystarcza jednak aby w prawdziwy sposób zaistnieć w internecie. Najlepszym rozwiązaniem na to aby strona internetowa była widoczna dla internauty poszukującego w internecie konkretnych informacji jest pozycjonowanie. Jeżeli bowiem chcemy aby nasza strona przynosiła konkretne zyski to klienci przede wszystkim muszą na nią trafić. W tej chwili najważniejszym narzędziem dotarcia do klienta przez sieć internetową są wyszukiwarki. Pozycjonowanie stron to zatem metoda mająca zadbać o widoczność strony internetowej w wyszukiwarce. Dzięki pozycjonowaniu nasza strona internetowa znajdzie się na czołowych miejscach w wynikach wyszukiwań wyszukiwarki po wpisaniu przez internautę określonych słów kluczowych z wiązanych z działalnością naszej firmy przez co zwiększy się liczba internautów odwiedzających naszą stronę www możemy raczej pewni, że większość odwiedzających nasza stronę stanie się raczej naszymi klientami.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>